Διήγημα Bonsai (2)! από την Αθηνά Μαλαπάνη
![](/templates/yootheme/cache/d5/500_F_60594928_eccqTyiivfmQL8KMB6PniCRU2yx8E4Fi-d5d6f223.jpeg)
Ανοίγω το βιβλιαράκι μου και αρχίζω τη μεσημεριανή μου ανάγνωση. Είναι η δική μου τεχνική για να χαλαρώνω τα μεσημέρια. Και ξαφνικά, τί να δω;! Η ιστορία παίρνει σάρκα και οστά μπροστά μου, κτίρια, σπίτια, δέντρα και αυτοκίνητα, τα πάντα προβάλλονται τρισδιάστατα! Σα να με βρίσκομαι στον κινηματογράφο! Όλο μου το δωμάτιο μια απέραντη κινηματογραφική οθόνη ή μήπως σκηνή πραγματικότητας;
Και ξαφνικά, δύο νέα παιδιά εμπρός μου: έχουν μόλις αποφοιτήσει από το Πανεπιστήμιο, μοιάζουν χαρούμενα και υπερήφανα, αλλά τα όνειρά τους είναι διαφορετικά. Καινοτομία και επιχειρηματικό ρίσκο ή μια μίζερη εργασία για την αποταμίευση; Για ώρα ανάγκης, όπως έλεγε και η μαμά μου…
logotexnia, creative writing , dhmiourgikh grafh, literature , book, books, vivlio , vivlia, acwa, creativethinking, creaivity, writing
- Δημιουργήθηκε στις
- Προβολές: 5250